Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Novinka měsíce listopadu: Leonardo da Vinci

01.11.2018
Novinka měsíce listopadu se ponese v duchu vědeckých objevů, jedinečných uměleckých děl, zvídavých otázek a moudrých odpovědí. Tvořivý fantasta, velký myslitel, malíř, sochař, architekt, průkopník s duší vědce i nekonvenční osobnost – tím vším byl Leonardo da Vinci.

Uznávaný autor biografických knih Walter Isaacson se vydává po stopách tohoto mimořádně talentovaného člověka, jehož myšlenky zůstávají po řadu generací zahaleny tajemstvím. Touha vědět víc než ostatní ho poháněla k významným objevům, které dnes zná celý svět. Zajímal se o celou řadu vědeckých i uměleckých oborů - matematiku, architekturu, inženýrství, sochařství, malířství a další. Nevnímal je ale odděleně jako jiní vědci. Byly pro něj propojenými součástmi jednoho celku, který se snažil co nejlépe pochopit. Právě tento přístup k chápání světa může vysvětlovat jeho všestranné nadání.

Autor knihy čtenářům přibližuje intelektuálně bohaté prostředí renesanční Itálie a okolnosti vzniku Leonardových nejslavnějších děl, přičemž vychází z umělcových poznámek i nově objevených faktů. Popisuje jednotlivé etapy da Vinciho kontroverzního života, jeho působnost v různých městech i u dvora. Da Vinciho vynálezy, objevy i tvorba fascinují celý svět i dlouho po jeho smrti a celá biografie je vlastně poctou tomuto velkému géniovi.

www.novinka-mesice.cz

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
PEMIC BOOKS a.s.
Smetanovo nám. 222/8, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava
společnost zapsána u KS v Ostravě, oddíl B, vložka 2557
obchod@pemic.cz tel.: +420 597 490 494IČ: 25899881
 DIČ: CZ699002903

JavaScript musí být povolen