Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Veletrh Svět knihy 2009

PEMIC se zúčastnil veletrhu Svět knihy 2009. Během tohoto ročníku festivalu došlo na vyhlášení Českého bestselleru - byly zveřejněny nejúspěšnější knižní tituly roku 2008.  Bylo uděleno několik ocenění v jednotlivých kategoriích a také byl vyhlášen vítěz hlavní kategorie, který získal titul Český bestseller. 

Ceny byly rozdány během romantické plavby po řece Vltavě. Na palubě lodi Európé se sešli zástupci nakladatelů, distributorů a knihkupců z České republiky a také ze Slovenska. A nechyběly ani známé osobnosti - Zdeněk Svěrák, Ludmila Vaňková, Bára Nesvadbová, Igor Bukovský nebo Eva Urbaníková.

V hlavní kategorii, ve které šlo o titul Český bestseller 2008, se v nejužším finále setkaly knihy Povídky od Zdeňka Svěráka, Pohádkář Báry Nesvadbové a Román pro muže od Michala Viewegha. Českým bestsellerem se nakonec staly Povídky Zdeňka Svěráka.

Ceny Český bestseller se udělují v několika kategoriích. Rozhodující je to, kterým knihám se během uplynulého roku nejlépe dařilo v prodejní síti s názvem Rodinné knihkupectví sdružující partnerská kamenná knihkupectví z celé republiky.

Atmosféra během plavby byla více než příjemná, k dobré náladě přispěla i Lucie Váchová v roli moderátorky a také kapela Ellite Music. Hosté si celou dobu užívali z horní paluby i krásný výhled na nasvícené pražské památky.

cesky-bestseller-2008-zdenek-sverak cesky-bestseller-2008-ludmila-vankova
Zdeněk Svěrák se raduje z titulu Český bestseller 2008, který získala jeho kniha Povídky. Spisovatelce historických románů Ludmile Vaňkové bylo uděleno Mimořádné ocenění za dlouholetý přínos knižnímu trhu.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
PEMIC BOOKS a.s.
Smetanovo nám. 222/8, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava
společnost zapsána u KS v Ostravě, oddíl B, vložka 2557
obchod@pemic.cz tel.: +420 597 490 494IČ: 25899881
 DIČ: CZ699002903

JavaScript musí být povolen