Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Veletrh Svět knihy 2010

V rámci veletrhu Svět knihy proběhlo odtajnění výsledků cen Český bestseller 2009. Vyhlašování tentokrát probíhalo ve znamení povídkových souborů.

Všichni, kteří chtěli být této slavnostní chvíli osobně přítomni, se ve čtvrtek 13. května 2010 vydali do velkého sálu Průmyslového paláce v Praze - Holešovicích. V hlavní kategorii se nakonec mezi sebou o cenu Český bestseller 2009 utkaly Brusinky od Báry Nesvadbové, Povídky od Zdeňka Světáka a Povídky o lásce, které napsal Michal Viewegh.

Ceny Český bestseller jsou tradičně předávány v několika kategoriích. Vždy jde o to, která kniha z daného žánru se během roku nejlépe prodává v prodejní síti s názvem Rodinné knihkupectví sdružující partnerská kamenná knihkupectví z celé republiky.

Hlavní cenu - titul Český bestseller za rok 2009 a sošku od sochaře Olbrama Zoubka - získal Michal Vieweth a jeho Povídky o lásce, které vydalo brněnské nakladatelství Druhé město. Mezi dalšími oceněnými byli např. Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Marcela Pecháčková, Tomáš Sedláček, Halina Pawlovská nebo Jiří Babica.

cesky-bestseller-2009-1 cesky-bestseller-2009-2
Bára Nesvadbová v roli moderátorky zpovídá dcerky Michala Viewegha, které společně se svou matkou Veronikou zastoupily slavného spisovatele a převzaly za něj ocenění. Mezi diváky sedí např. Halina Pawlovská nebo Zdeněk Svěrák. Veronika Vieweghová s dcerami a zástupcem partnera hlavní kategorie.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
PEMIC BOOKS a.s.
Smetanovo nám. 222/8, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava
společnost zapsána u KS v Ostravě, oddíl B, vložka 2557
obchod@pemic.cz tel.: +420 597 490 494IČ: 25899881
 DIČ: CZ699002903

JavaScript musí být povolen