Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Vyhlášení cen ČESKÝ BESTSELLER za rok 2016

21.06.2018
Na palubě lodi Európé byly 10. května během slavnostního galavečera vyhlášeny ty nejprodávanější knihy za uplynulý rok v rámci internetového obchodu a sítě knihkupectví KNIHCENTRUM.cz. Ceny byly uděleny v jedenácti kategoriích, přičemž hlavní ocenění ČESKÝ BESTSELLER 2016, v podobě sošky z dílny akademického sochaře Olbrama Zoubka, získal Patrik Hartl za svou knihu Okamžiky štěstí (nakl. Bourdon, a.s.).

 

V kategorii Česká literatura pro děti a mládež zvítězil Ladislav Špaček s naučnou knihou Dědečku, už chodím do školy. Joanne K. Rowlingová si drží svou pozici na poli překladové literatury. Harry Potter a prokleté dítě si znovu získal přízeň dětských čtenářů. Cenu v kategorii Kuchařky si odnesli Tomáš Kosačík a Lucie Strachotová za svůj počin Břicháč Tom a Lucie. Jedničkou v Odborné a populárně naučné literatuře pro dospělé je Zdeněk Svěrák s publikací Půlstoletí s Cimrmanem. V kategorii Zdraví a životní styl zvítězil Karel Nešpor s knihou Kudy do pohody. Duo Zbigniew Czendlik a Markéta Zahradníková si odnesli cenu za nejlepší biografii. Erotický román Grey od E.L. James porazil všechny soupeře v kategorii Překladová beletrie pro dospělé. Stingl Miloslav - Biografie cestovatelské legendy, kterou napsal Adam Chroust, zase zvítězila v kategorii Cestopisy a reportáže. Nejprodávanější audioknihou roku 2016 je Faktor Churchill (Boris Johnson) z nakladatelství Bookmedia.
Slavnostní vyhlášení pořádá společnost KNIHCENTRUM s.r.o. provozující síť knihkupectví a internetový obchod KNIHCENTRUM.cz. Hlavním cílem každoročního vyhlašování cen Český bestseller je poukázat na nejprodávanější česká i překladová literární díla na našem trhu a upozornit na samotné autory a nakladatele, kteří si zaslouží stejnou podporu jako jejich knihy. Generálním partnerem akce byla tiskárna EUROPRINT. Více na: www.ceskybestseller.cz
 

 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
PEMIC BOOKS a.s.
Smetanovo nám. 222/8, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava
společnost zapsána u KS v Ostravě, oddíl B, vložka 2557
obchod@pemic.cz tel.: +420 597 490 494IČ: 25899881
 DIČ: CZ699002903

JavaScript musí být povolen