KNIHA MĚSÍCE ŘÍJNA: GUINNESS WORLD RECORDS

Nejnovější vydání Guinness World Records se zářivým novým designem přináší fascinující pohled na současný svět. V knižním vydání každoročního bestselleru najdete přes 1000 světových rekordů ze všech oblastí lidské činnosti, říše přírody i ze světa vědy, díky kterým se vydáte na tu nejzajímavější cestu kolem světa. 

Hlavním tématem vydání pro rok 2022 je životní prostředí, kterému se věnuje hned první z celkem deseti kapitol. Ta přináší nejzajímavější čísla z oblastí jako jsou klimatické změny, recyklace materiálů či obnovitelná energie. Chybět však nebudou ani rekordy ze světa moderních technologií, umělé inteligence, médií nebo třeba sociálních sítí. Dočtete se spoustu zajímavostí o pandemiích z historie nebo o mladých lidech, kteří dokázali vykonat něco prospěšného pro lidstvo, přestože jim ještě nebylo 16 let. 

The Guinness Book of Records založili v srpnu 1954 Norris  a Ross McWhirterovi. Nejnovější edice 2022 je již 68. svazkem encyklopedie, která se dočkala vydání ve stovce zemí a byla přeložena do 37 jazyků. Kniha samotná drží světový rekord jakožto vůbec nejprodávanější kniha chráněná autorskými právy

WWW.KNIHA-MESICE.CZ