NOVINKA MĚSÍCE BŘEZNA: HODNÁ A ZLOBIVÁ HOLKA

Australský spisovatel Michael Robotham, známý díky knižní krimisérii s klinickým psychologem Joem O’Loughlinem v hlavní roli, přichází s novým hrdinou. A opět půjde o psychologa spolupracujícího s policií. 

V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je podvyživená, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Může jí být devět nebo třeba dvanáct. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. Měsíce přežívala na jídle, které v noci kradla po okolí. Média jí dají přezdívku "Andělská tvář" a její případ sleduje celá Británie. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v dětském domově s ostrahou pod novým jménem - Evie Cormacová

Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal - je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když někdo lže, a v jejím okolí pravdu nemluví vůbec nikdo.

Cyrus je mezitím přivolán k vyšetřování šokující vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení, Jodie Sheehanové. Zdánlivě perfektní dívky odvedle, která zemřela na opuštěné pěšině nedaleko domova… Forenzní psycholog je lapený mezi dvěma případy - jedna dívka potřebuje zachránit a ta druhá se dovolává spravedlnosti. Jakou cenu bude ochoten zaplatit za pravdu?

WWW.NOVINKA-MESICE.CZ