NOVINKA MĚSÍCE ČERVENCE: ODLOŽENÉ PŘÍPADY - SILNICE Č. 9

Druhý, samostatný díl severské krimi série inspirované skutečnými nevyřešenými případy z okolí švédských měst Malmö a Österlen. 

Oddělení odložených případů kriminální inspektorky Tess Hjalmarssonové a její kolegyně Marie Erlingové hrozí rozpuštění, a to i přes úspěch při dopadení sériového vraha z Valby. Jejich nová šéfka Sandra Eddingová i policejní ředitel argumentují omezeným rozpočtem a chtějí, aby se celý tým soustředil raději na nové zločiny. 

Na stole jim tak přistane případ kontroverzní malířky Mischy Lindbergové, jejíž tělo bylo nalezeno ráno na Velký pátek u majáku v národním parku Stenshuvud. V odcizeném člunu poblíž místa činu technici zajistí vzorek zvláštní hlíny. Ta se přesně shoduje se šmouhami na kalhotách mladého pianisty Maxe Lunda, brutálně zavražděného v lese poblíž silnice č. 9. Obě vraždy dělí patnáct let a jediným pojítkem je právě tenhle malý detail. Žádné zjevné spojení mezi oběťmi vyšetřování neodhalí, ale v Österlenu vyvolá řetězovou reakci. 

Co se tehdy večer Maxovi stalo? A jak to souvisí s Mischou? Končícími týmu detektivů specializovaných na odložené případy pomalu dochází čas na to, aby tuhle hádanku rozluštil. A jedna z postav, matka dvou dětí, začne mít podezření, že svého manžela vlastně moc dobře nezná...

WWW.NOVINKA-MESICE.CZ