NOVINKA MĚSÍCE ČERVNA: ČLOVĚK KELLNER

Portrét Petra Kellnera, jedinečného člověka a nejúspěšnějšího podnikatele střední a východní Evropy, tvůrce obchodní říše s objemem 400 miliard korun. Člověka, který dokázal v podstatě z ničeho vybudovat podnikatelské impérium. 

Kellner byl a zůstane člověkem obdivuhodným, pro někoho kontroverzním, představujícím však v onom malém českém rybníku zjevení zcela výjimečné. Dokázal se zařadit do stovky nejbohatších lidí planety a zároveň získal nezpochybnitelné světové uznání. Své vize dokázal mimo Česko prosadit v Rusku, kde také založil privatizační společnost se symbolickým pojmenováním Petr Veliký, tak i v Číně, kde občany nejlidnatější země naučil nakupovat na splátky.

Jak je možné, že rodák z České Lípy, kdysi řadový pracovník barrandovské produkce a prodejce kopírek, vystoupí s majetkem v hodnotě 15 miliard dolarů až k vrcholu světového finančního piedestalu? Jak začala jeho cesta vzhůru, jak se vypracoval mezi finanční elitu, jak vystavěl obří podnikatelskou společnost? Kniha Člověk Kellner přináší pohled nejen na Kellnera jako byznysmena, ale také jako na obyčejného člověka. Petr Kellner se totiž dokázal stát nejbohatším Čechem bez finančních, občanských nebo politických skandálů. 

Kdo vlastně byl "Pan Tajemný" či "Neviditelný", člověk, který se na veřejnosti ukazoval velice zřídka a vždy vystupoval velice skromně? Podnikatel, který své impérium viděl jako velkou rodinu, kterou dokázal řídit i ze svého obývacího pokoje. Investoval do vývoje léků na léčbu leukémie, lymfomů a nádorových onemocnění. Finančně podporoval studenty formou stipendia. 

 

WWW.NOVINKA-MESICE.CZ