NOVINKA MĚSÍCE ŘÍJNA: MILAN BAROŠ

Milan Baroš, jeden z nejlepších českých fotbalových útočníků, letos v létě ukončil aktivní hráčskou kariéru a fotbalu už se věnuje pouze jako koníčku. Za svou dlouhou kariérou se však ohlíží v knize Jiřího Holiše a Jiřího Vojkovského, která právě vychází. 

Kniha Milan Baroš: Opravdová legenda je věnována člověku, který během své profesionální fotbalové kariéry dokázal překročit status fotbalisty a stal se výraznou osobností i mimo fotbalový svět. Prosadil se v Anglii, po Euru 2004 doslova pobláznil celé Česko a během tureckého angažmá si podmanil patnáctimilionový Istanbul. Svým způsobem života a stylem hry byl širokou veřejností milován nebo nenáviděn.

Tato kniha je nejosobnější a zároveň jedinou zpovědí Milana Baroše, který v ní shrnuje celý svůj fotbalový i soukromý život. Společně s autory knihy prochází vzpomínkami od úplných začátků ve Viganticích a v Rožnově pod Radhoštěm, raketovým startem po přestupu do Ostravy, realitou zahraničních angažmá až po návrat domů, ale také obdobím, kdy ztratil veškerou motivaci ke hraní fotbalu. Dočtete se, jak mu úspěchy a sláva naprosto změnily život, ale že se i přes to všechno snažil na hřišti vždy makat naplno a jeho touha po vítězství neměla téměř žádnou hranici. 

Milanovy vlastní vzpomínky doplňuje pohled 24 významných osobností (nejen) ze světa fotbalu, jako jsou Jan Koller, Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Karel Brückner, Alois Hadamczik, ale také Steven Gerrard, Harry Kewell nebo Frank Rijkaard. 

www.NOVINKA-MESICE.cz