NOVINKY MĚSÍCE SRPNA: ZÁBAVNÉ LUŠTĚNÍ NA LÉTO

Nemusíte pátrat po zločincích jako Hercule Poirot, aby vaše šedé buňky mozkové zůstaly v perfektní kondici. Stačí si udělat chvilku pohody s luštěním, během níž své mysli naservírujete tréninkovou porci znalostí nebo logiky.

Křížovky jsou skvělé pro odreagování a udržování bystrosti. Vybrat si můžete i své oblíbené téma – třeba cestování, historie, vaření nebo domácí lékař. Jak vyzrát nad bolestní v krku či drobnými zdravotními problémy pomocí bylinek a prověřených rad poradí Křížovky a přírodní medicína. V druhé polovině léta rozhodně využijete i zajímavosti a rady z Křížovek a receptů z hub, díky kterým si vyluštíte třeba tip na výbornou večeři. 

Spoustu zajímavostí o českých hradech a zámcích se dozvíte v legendách Křížovek naše hrady a zámky, ve kterých najdete třeba to, k čemu sloužil hrad Sovinec za okupace nebo které zámky patří k nejnavštěvovanějším. A kdo ví, třeba vás legendy inspirují k dalším prázdninovým výletům. Ostatně vypravit se můžete i za největšími, nejvyššími nebo třeba nejmenšími věcmi v České republice. O největších sbírkách, ale také o mnoha kuriozitách a rekordech z českých luhů a hájů, se dozvíte ze souboru klasických švédských křížovek Nejlepší české rekordy

Číselné rébusy zvané sudoku si u nás dokázaly získat spoustu příznivců. Teď je však ten pravý čas k objevení dalších japonských logických hlavolamů! Čekají na vás různé rébusy - třeba kakuro, nonogram, nebo takegaki - jejichž řešení si díky podrobným návodům hravě osvojíte na stránkách souboru Sudoku a další japonské hlavolamy

Zato lovení slov mezi záplavou písmen a jejich spojování zvládají už malé děti, které se sotva naučily číst. Zabavit se hledáním skrytých pojmů můžete kdykoliv vás přepadne dlouhá chvíle. Osmisměrky jsou ideálním společníkem na cesty i volné večery. V této knize vás pod tajenkami čekají různá přísloví a citáty známých osobností, filozofů a básníků.

 

WWW.NOVINKA-MESICE.CZ