OCENĚNÍ ČESKÝ BESTSELLER ZA ROK 2020 MAJÍ SVÉ VÍTĚZE

 

Přestože se i knižní scéna v roce 2020 potýkala se spoustou omezení, obohatila ji řada pozoruhodných novinek od výrazných autorů. KNIHCENTRUM.cz pokračuje v tradici Českého bestselleru a vítěze vyhlásilo alespoň alternativní formou. Předání hlavní ceny za českou beletrii pro dospělé, kterou získal Šikmý kostel Karin Lednické, proběhlo v rámci akce Knižní maraton Ostrava.

Ceny Český bestseller vyjadřují uznání tvůrcům čtenářsky nejžádanějších titulů v rámci knihkupectví a e-shopu KNIHCENTRUM.cz. Vlastní kategorii mají rovněž audioknihy prodané prostřednictvím služby Audioteka. Vítěz každé kategorie získává křišťálovou plaketu a autorovi nejprodávanějšího titulu v žánru české beletrie náleží také soška z ateliéru akademického sochaře Olbrama Zoubka.

Mezi českou literaturou pro děti a mládež zvítězila kniha ilustrátora a všestranného umělce Adolfa Dudka Malované čtení. V kategorii Překladová literatura pro děti a mládež získal ocenění titul Tlapková patrola: Dobrou noc, tlapky!

Velký návrat k českému domácímu pečení se odrazil ve výběru kuchařek, kde nejvíce zazářila Cesta z těsta od vítězky televizní soutěže amatérských pekařů Petry Burianové. V kategorii Odborná a populárně naučná literatura pro dospělé zase potvrdila fenomén otužování nejprodávanější kniha Wim Hof: Ledový muž. Podobné oblibě se těšil také titul Umění být zdráv MUDr. Jana Vojáčka, který se stal v uplynulém roce bestsellerem na téma Zdraví a životní styl.

Stále populárnější je také žánr audioknih. V této kategorii u posluchačů nejvíce zabodoval Robert Šlachta – Třicet let pod přísahou. Mezi překladovou literaturou pro dospělé sklidila úspěch severská dvojice autorů Lars Kepler s novinkou Zrcadlový muž. Absolutní vítězství v hlavní kategorii a také soška spolu s křišťálem patřily Karin Lednické za úvodní román monumentální kroniky Šikmý kostel.

Více informací o vyhlášení naleznete na stránkách www.ceskybestseller.cz